Gdańsk, ul. Grodzka 6

tel.: 690 440 330

gdansk@apartamentygdanskigrod.pl

Nasze apartamenty znajdują się w przedwojennej kamienicy, zlokalizowanej w najstarszej części Gdańska na ul. Grodzkiej, gdzie od X wieku znajdował się gród polskich władców. W XIII wieku został opanowany przez Krzyżaków, którzy na jego miejscu postawili zamek.  W 1454 roku niechętni Krzyżakom Gdańszczanie zburzyli zamek, a na jego miejscu w 1630 roku powstało więzienie. Prosimy zwrócić w tym miejscu uwagę na umiłowanie wolności przypisane temu miastu i jego mieszkańcom od zarania jego dziejów, poprzez II Wojnę Światową, a skończywszy na sierpniu 1980 roku.

Ulica Grodzka, początkowo Zamkowa istniała już na planie zabudowy po zamku krzyżackim. Już w  XVII wieku uzyskała początkową nazwę. Kamienica przy ul. Grodzkiej 6 istniała już w obecnym kształcie w okresie między wojennym w Wolnym Mieście Gdańsk i już wówczas należała do rodziny Kubickich, która to prowadziła istniejącą do dzisiaj (w sąsiedztwie) słynną, najstarszą w Gdańsku Restaurację Kubicki. W czasie II wojny światowej uległa zniszczeniu, odbudowana po wojnie miała charakter mieszkalny, a w 1999 roku została wyremontowana przez nowego właściciela Zespół Autorskich Pracowni Architektonicznych ZAPA.
W 2014 roku została przez nas zakupiona i gruntownie, z wielką troską i pietyzmem pod nadzorem Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wyremontowana i oddana do Państwa dyspozycji w styczniu 2016 roku. Apartamenty należą do Rodziny Falkiewicz,która od wielu lat zajmuje się tego typu działalnością. W 1994 roku jako rodzinna spółka zakupiła i wyremontowała obiekt zabytkowy w sercu starej Oliwy, nieopodal Katedry Oliwskiej z przeznaczeniem na pensjonat (Stara Karczma), który od lat cieszy gości swym urokiem i niepowtarzalnym charakterem.

Natomiast przez zakup siedliska w 1983 roku otworzyła rozdział o nazwie Tabun – ośrodek agroturystyczno – jeździecki z restauracją, położony w bardzo malowniczym kompleksie leśnym na Obszarze Krajobrazu Chronionego w Otominie koło Gdańska nad legendarnym Jeziorem Otomińskim.
Doświadczenie przy powstawaniu tych dwóch ambitnych przedsięwzięć wykorzystaliśmy przy tworzeniu nowoczesnych noclegów w Gdańsku. Każde z tych miejsc jest wyjątkowe, przemyślane i tworzone, aby ocalić od zapomnienia i zniszczenia miejsca szczególne.

Wspólnie z naszą rodziną podejmujemy współpracę, odnajdując w niej korzyści nie tylko w wymiarze gospodarczym ale przede wszystkim estetyczno – etycznym.

Zdjęcia pochodzą ze strony fotopolska.eu

Slide1
Slide2
Slide3
Slide4
Slide5